Blog

Porady, inspiracje i informacje dotyczące naszych produktów.

Wszystkie artykuły

Blog categories

Archived posts

Jak pielęgnować ramy drewniane?

Ramy drewniane to częsty wybór dla osób, które chcą oprawić swoje zdjęcia, obrazy lub plakaty w eleganckim i naturalnym stylu. Jednak, aby utrzymać ich piękno przez wiele lat, konieczne jest odpowiednie ich pielęgnowanie. W tym artykule omówimy kilka prostych sposobów na pielęgnację ram drewnianych.

Czyść ramy regularnie

Częste czyszczenie ram drewnianych może zapobiec osadzaniu się kurzu, brudu i innych zanieczyszczeń, które mogą zniszczyć powierzchnię ramki. Aby to zrobić, wystarczy użyć miękkiej szmatki lub gąbki i delikatnie przetrzeć powierzchnię ramki.

Unikaj nadmiaru wilgoci

Ramy drewniane są podatne na uszkodzenia spowodowane nadmiarem wilgoci. Dlatego ważne jest, aby nie umieszczać ich w miejscach, gdzie panuje duża wilgotność, takich jak łazienki lub kuchnie. Unikaj również umieszczania ich na ścianach, gdzie mogą być narażone na bezpośrednie działanie wody lub pary wodnej.

Zabezpiecz przed promieniami słonecznymi

Promienie słoneczne mogą zniszczyć drewno i powodować jego wyblaknięcie. Dlatego, aby zabezpieczyć ramki przed działaniem słońca, warto umieszczać je w miejscach zacienionych lub korzystać z osłon przeciwsłonecznych.

Olejowanie ram drewnianych

Aby zachować piękno ram drewnianych, można je regularnie olejować. Olejowanie zabezpiecza drewno przed wilgocią i pozwala utrzymać jego naturalny kolor i połysk. Aby to zrobić, należy nałożyć na powierzchnię ramki cienką warstwę oleju do drewna i dokładnie rozprowadzić go za pomocą miękkiej szmatki. Po nałożeniu oleju, należy poczekać, aż wchłonie się w drewno.

Naprawy i konserwacja

Jeśli ramka drewniana ulegnie uszkodzeniu, warto jak najszybciej podjąć działania naprawcze. Małe pęknięcia czy otarcia można łatwo naprawić za pomocą masy szpachlowej do drewna lub kleju. Należy jednak pamiętać, że konserwacja ram drewnianych wymaga delikatności i umiejętności, dlatego jeśli nie jesteś pewien swoich umiejętności, lepiej skonsultować się z fachowcem.

Podsumowując, ramy drewniane są pięknym elementem dekoracyjnym, który wymaga regularnej pielęgnacji. Dzięki prostym zabiegom, takim jak regularne czyszczenie, zabezpieczenie przed wilgocią i słońcem, a także olejowanie i regularna konserwacja mogą służyć nam przez wiele lat.

Posted in: Blog